Blog'o archyvas

Dantų dėmės: kokios, kodėl ir kaip išvengti?

dantukai

Šypsena puošia žmogų. Tai lyg ir nuvalkiotas pasakymas – pagalvos ne vienas. Tačiau, kad ir nuvalkiotas, visi žinome, kad jis yra teisingas, todėl ir rūpinamės burnos higiena, stengiamės išsirinkti tinkamas priemones, o, pastebėję kokį defektą, skubame išsiaiškinti, kodėl jis atsirado ir ką daryti.

Ant priekinių viršutinių dantų, prie pat dantenų, jau prieš porą mėnesių pastebėjau baltas dėmeles. Tokia eilė baltų karoliukų. Kas tai galėtų būti? … Neseniai pastebėjau, kad mano 3,2 m. vaikui ant priekinių dantukų yra vos matomų tamsiai rudų dėmių. Saldumynų gauna mažai, valom kiekvieną dieną… Man ant priekinių dantų yra baltų dėmelių. Dantys nėra jautresni, bet nelabai … Skaityti toliau

Ką vertėtų žinoti apie dantų balinimą

40169

 

Šį kartą pasistengsime padėti tiems, kurie nori pagražinti savo šypseną, bet iki galo neapsisprendžia, ar tai patikėti profesionalui, ar imtis savarankiškai. O gal efektas bus trumpalaikis, ir visiškai neverta nė pradėti? Taigi pabandysime atsakyti į visus galinčius kilti klausimus, pasiryžus dantų balinimo procedūrai. Ir padės tai padaryti „Odenta 32“ odontologė Eglė Šiliauskienė.

Pirmiausia – kokios apskritai yra balinimo procedūros?

Odontologijos kabinete balinimo procedūros atliekamos naudojant specialias lempas, lazerį. Procedūros metu aktyvinama tam tikros koncentracijos balinamoji medžiaga. Kartais, jei rezultatas netenkina, procedūra kartojama.
Taip balinama, kai norima išbalinti visus dantis, tačiau neretai gražią šypseną darko vienas ar keli patamsėję dantys … Skaityti toliau

Kad burna kvepėtų gaiviai

dreamstime_xxl_27320765

„Vargas su tuo blogu burnos kvapu. Man jis jaučiasi net pro nosį kvėpuojant. Nesuprantu, iš kur jis sklinda, nes dantys sveiki, juos valau 3–4 kartus per dieną, valau liežuvį, skalauju skysčiu?“ – rašo viena www.sveikaszmogus.lt forumo dalyvių. O jų, blogo kvapo varginamų, yra nemažai. Taigi, norėdami jiems padėti, „Odenta 32“ odontologės Eglės Šiliauskienės klausiame, kokios blogo burnos kvapo priežastys ir kaip galima nuo jo vaduotis.

Taigi ir pradėkime nuo to, kas gali būti blogo burnos kvapo priežastis?

Svarbiausia yra burnos higiena – taisyklingas visų dantų paviršių nuvalymas, tarpdančių siūlų naudojimas, liežuvio valymas. Tačiau blogas kvapas gali būti ir tais atvejais, … Skaityti toliau

Dantų protezavimas: pasirinkimas yra

dreamstime_xxl_17034545Daugelis dėl vienokių ar kitokių priežasčių netenka dantų – vieniems tai gali būti traumos pasekmė, kitiems taip atsitinka dėl dantų ligų. Ypač nemalonu, jei dantis priekinis. Visais tokiais atvejais gali padėti dantų protezavimas. O būdų yra ne vienas, ir galima išsirinkti tinkamiausią. Iškritęs krūminis dantis, atrodytų, grožiui nekenkia, tačiau kaip pastebi UAB „Odenta 32″ gydytoja-odontologė Eglė Šiliauskienė, protezuoti dantis reikia, net jei tai negadina estetinio vaizdo.

Pirmiausia – kodėl reikia protezuoti? Jei, pavyzdžiui, trūksta tik kokio vieno danties?

Net jei trūksta vieno danties, protezavimas yra reikalingas dėl to, kad žmogus galėtų visavertiškai kramtyti ir valgyti. Jeigu mes neturime vieno ar … Skaityti toliau

Balti dantys – tai įmanoma!

dreamstime_xxl_25989062

„Gražią šypseną pirmiausia užtikrina sveiki dantys. Todėl patarčiau reguliariai lankytis pas odontologą ir burnos higienistą. Jie įvertins dantų būklę, patars, kokias burnos higienos priemones tinkamiausia naudoti“, – sako odontologinės klinikos „Odenta32“ gydytoja odontologė Vida Varkalienė. Su gydytoja kalbame apie tai, dėl kokių priežasčių kinta mūsų dantų spalva ir kokios priemonės gali padėti išlaikyti dantis baltus.

Peržvelgę interneto forumus, taip pat ir mūsų skaitytojų laiškus, pastebėjome, kad nemaža dalis teiraujasi apie dantų dėmes, jų šalinimo būdus ir, be abejo, visi nori, kad dantys būtų kuo baltesni. Taigi pradėkime nuo dantų dėmių. Nuo ko jos atsiranda?

Dantų dėmės gali būti įgimtos ar … Skaityti toliau